UMK105BJ103KVHF
Taiyo Yuden
Producto No:
UMK105BJ103KVHF
Descripción:
CAP CER 10000PF 50V X5R 0402
En stock : 7770
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive, SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10000 pF