UMK105CG0R5CVHF
Taiyo Yuden
Producto No:
UMK105CG0R5CVHF
Descripción:
CAP CER 0.5PF 50V C0G/NP0 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0G, NP0
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.5 pF