UMK105SL331KV-F
Taiyo Yuden
Producto No:
UMK105SL331KV-F
Descripción:
CAP CER 330PF 50V C0H 0402
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Temperature Coefficient C0H
Product Status Not For New Designs
Ratings -
Series M
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.022" (0.55mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 330 pF