UMK212AB7474KD-T
Taiyo Yuden
Producto No:
UMK212AB7474KD-T
Descripción:
CAP CER 0.47UF 50V X7R 0805
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications SMPS Filtering
Tolerance ±10%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Active
Ratings -
Series MSAS
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.47 µF