UMK212B7103MGHT
Taiyo Yuden
Producto No:
UMK212B7103MGHT
Fabricante:
Taiyo Yuden
Descripción:
CAP CER 10000PF 50V X7R 0805
En stock : 2950
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications Automotive, SMPS Filtering
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Temperature Coefficient X7R
Product Status Not For New Designs
Ratings AEC-Q200
Series M
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.053" (1.35mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 10000 pF