UMK325BJ105MHHT
Taiyo Yuden
Producto No:
UMK325BJ105MHHT
Descripción:
CAP CER 1UF 50V X5R 1210
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 85°C
Applications Automotive
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±20%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Temperature Coefficient X5R
Product Status Obsolete
Ratings AEC-Q200
Series M
Package / Case 1210 (3225 Metric)
Thickness (Max) 0.063" (1.60mm)
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 1 µF