UMR1V330MDD
Nichicon
Producto No:
UMR1V330MDD
Fabricante:
Nichicon
Descripción:
CAP ALUM 33UF 20% 35V RADIAL
Guía del usuario
Polarization Polar
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.236" (6.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 35 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Ripple Current @ Low Frequency 62 mA @ 120 Hz
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 85°C
ESR (Equivalent Series Resistance) -
Ratings -
Series UMR
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 93 mA @ 10 kHz
Mfr Nichicon
Capacitance 33 µF