UNL8W15K-F
Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Producto No:
UNL8W15K-F
Descripción:
CAP FILM 15UF 10% 800VDC RADIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications -
Height - Seated (Max) 2.134" (54.20mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.500" (12.70mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.378" Dia (35.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 10 mOhms
Ratings -
Series UNL
Voltage Rating - DC 800V
Package / Case Radial, Can
Voltage Rating - AC -
Mfr Cornell Dubilier Electronics (CDE)
Capacitance 15 µF