UNR222200L
Panasonic Electronic Components
Producto No:
UNR222200L
Paquete:
Mini3-G1
Descripción:
TRANS PREBIAS NPN 200MW MINI3
Guía del usuario
Frequency - Transition 200 MHz
Current - Collector (Ic) (Max) 500 mA
Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic 250mV @ 5mA, 10mA
Resistor - Base (R1) 4.7 kOhms
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) 50 V
Supplier Device Package Mini3-G1
Series -
Transistor Type NPN - Pre-Biased
Package / Case TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Power - Max 200 mW
Mfr Panasonic Electronic Components
Resistor - Emitter Base (R2) 4.7 kOhms
Current - Collector Cutoff (Max) 1µA
Package Tape & Reel (TR)
DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce 50 @ 100mA, 10V