UP0.4C-1R5-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
UP0.4C-1R5-R
Descripción:
FIXED IND 1.5UH 2.58A 34MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 2.94A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.58 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 34mOhm Max
Inductance 1.5 µH