UP0.4UC-1R0-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
UP0.4UC-1R0-R
Descripción:
FIXED IND 1UH 2.9A 50 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 2.9A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.115" (2.92mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 2.9 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.260" L x 0.175" W (6.60mm x 4.45mm)
Ratings -
DC Resistance (DCR) 50mOhm Max
Inductance 1 µH
Series UNI-PAC™ 0.4UC
Type Wirewound
Package / Case Nonstandard
Frequency - Self Resonant 130MHz