UP050F224Z-NACZ
Taiyo Yuden
Producto No:
UP050F224Z-NACZ
Descripción:
CAP CER 0.22UF 50V AXIAL
Guía del usuario
Operating Temperature -25°C ~ 85°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) -
Tolerance -20%, +80%
Lead Spacing -
Voltage - Rated 50V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.087" Dia x 0.126" L (2.20mm x 3.20mm)
Temperature Coefficient F
Mfr Taiyo Yuden
Capacitance 0.22 µF