UP3B-3R3-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
UP3B-3R3-R
Descripción:
FIXED IND 3.3UH 8A 8.3 MOHM SMD
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Current - Saturation (Isat) 9.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.268" (6.80mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 8 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.760" L x 0.520" W (19.30mm x 13.21mm)
Product Status Active
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 8.3mOhm Max
Inductance 3.3 µH