UP3T-1R0-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
UP3T-1R0-R
Descripción:
FIXED IND 1UH 12.5A 3.7 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 15.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.382" (9.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 12.5 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.555" Dia (14.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.7mOhm Max
Inductance 1 µH