UP3T-1R5-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
UP3T-1R5-R
Descripción:
FIXED IND 1.5UH 10A 6 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 12A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.382" (9.70mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 10 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.555" Dia (14.10mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 6mOhm Max
Inductance 1.5 µH