UP4T-1R0-R
Eaton - Electronics Division
Producto No:
UP4T-1R0-R
Descripción:
FIXED IND 1UH 17.3A 3.6 MOHM TH
Guía del usuario
Operating Temperature -
Current - Saturation (Isat) 37.3A
Inductance Frequency - Test 100 kHz
Q @ Freq -
Height - Seated (Max) 0.518" (13.15mm)
Tolerance ±20%
Current Rating (Amps) 17.3 A
Shielding Unshielded
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.669" Dia (17.00mm)
Product Status Obsolete
Supplier Device Package -
Ratings -
DC Resistance (DCR) 3.6mOhm Max
Inductance 1 µH