UPC24A12HF-AZ
Renesas
Producto No:
UPC24A12HF-AZ
Fabricante:
Renesas
Paquete:
MP-45G
Lote:
Ficha de datos:
Descripción:
UPC24A12 - FIXED POSITIVE LDO RE
En stock : 10625
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 109
Guía del usuario
Operating Temperature -20°C ~ 85°C (TA)
Current - Quiescent (Iq) 5 mA
PSRR 50dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 22V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 2A
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 30 mA
Mounting Type Through Hole
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package MP-45G
Control Features -
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Renesas
Voltage - Output (Min/Fixed) 12V
Voltage Dropout (Max) 1V @ 2A