UPE0J471MP26308U
Chinsan (Elite)
Producto No:
UPE0J471MP26308U
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 6.3V T/H
En stock : 2000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 6.3 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 8mOhm
Ratings -
Series UPE
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.7 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 470 µF