UPE1E471MP30812RSU
Chinsan (Elite)
Producto No:
UPE1E471MP30812RSU
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 25V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.531" (13.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 25 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 5000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm
Ratings -
Series UPE
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 470 µF