UPR1C101MNN6308
Chinsan (Elite)
Producto No:
UPR1C101MNN6308
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM POLY 100UF 20% 16V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.098" (2.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.248" Dia (6.30mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 10mOhm
Ratings -
Series UPR
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4.68 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 100 µF