Hogar / Ceramic Capacitors / UQCFVA5R6CAT2A\500
minImg
UQCFVA5R6CAT2A\500
KYOCERA AVX
Producto No:
UQCFVA5R6CAT2A\500
Fabricante:
KYOCERA AVX
Descripción:
CAP CER 5.6PF 250V 0805
En stock : 407
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.24mm)
Temperature Coefficient A
Product Status Obsolete
Ratings -
Series UQ
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Thickness (Max) 0.051" (1.30mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 5.6 pF