Hogar / Ceramic Capacitors / UQCL2A5R6CAT2A\500
minImg
UQCL2A5R6CAT2A\500
KYOCERA AVX
Producto No:
UQCL2A5R6CAT2A\500
Descripción:
CAP CER 5.6PF 200V 0402
En stock : 694
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 200V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm)
Series UQ
Package / Case 0402 (1005 Metric)
Thickness (Max) 0.024" (0.60mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 5.6 pF