Hogar / Ceramic Capacitors / UQCSVA6R8CAT2A\500
minImg
UQCSVA6R8CAT2A\500
KYOCERA AVX
Producto No:
UQCSVA6R8CAT2A\500
Descripción:
CAP CER 6.8PF 250V 0603
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications RF, Microwave, High Frequency
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.25pF
Lead Spacing -
Voltage - Rated 250V
Mounting Type Surface Mount, MLCC
Size / Dimension 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Series UQ
Package / Case 0603 (1608 Metric)
Thickness (Max) 0.035" (0.89mm)
Mfr KYOCERA AVX
Capacitance 6.8 pF