URH1D821MP51016U
Chinsan (Elite)
Producto No:
URH1D821MP51016U
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM POLY 820UF 20% 20V T/H
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.689" (17.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Voltage - Rated 20 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" Dia (10.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 16mOhm
Ratings -
Series URH
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 4 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 820 µF