URP1C471MP30811ERU
Chinsan (Elite)
Producto No:
URP1C471MP30811ERU
Fabricante:
Chinsan (Elite)
Descripción:
CAP ALUM POLY 470UF 20% 16V T/H
En stock : 1000
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.492" (12.50mm)
Tolerance ±20%
Surface Mount Land Size -
Lead Spacing 0.138" (3.50mm)
Voltage - Rated 16 V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
Product Status Active
Lifetime @ Temp. 2000 Hrs @ 105°C
ESR (Equivalent Series Resistance) 11mOhm
Ratings -
Series URP
Type Polymer
Package / Case Radial, Can
Ripple Current @ High Frequency 5.4 A @ 100 kHz
Mfr Chinsan (Elite)
Capacitance 470 µF