Hogar / DC DC Converters / UWR-3.3/8-D12A-C
minImg
UWR-3.3/8-D12A-C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
UWR-3.3/8-D12A-C
Descripción:
DC DC CONVERTER 3.3V 26W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 18V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.80" W x 0.45" H (50.8mm x 45.7mm x 11.4mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 8A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 10V
Series UWR (15W)
Power (Watts) 26 W
Type Isolated Module
Package / Case 8-DIP Module, 6 Leads
Efficiency 89%