Hogar / DC DC Converters / UWR-5/3000-D48A-C
minImg
UWR-5/3000-D48A-C
Murata Power Solutions Inc.
Producto No:
UWR-5/3000-D48A-C
Descripción:
DC DC CONVERTER 5V 15W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 75V
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 5V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.00" L x 1.00" W x 0.48" H (50.8mm x 25.4mm x 12.1mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 3A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 36V
Series UWR (15W)
Power (Watts) 15 W
Type Isolated Module
Package / Case 6-DIP Module, 4 Leads
Efficiency 88%