Hogar / Battery Chargers / V-USB-24-G11-1BB1
minImg
V-USB-24-G11-1BB1
Carling Technologies
Producto No:
V-USB-24-G11-1BB1
Descripción:
BATT CHRGR USB IN-VEHIC 5V 3.15A
En stock : 44
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 60°C
Termination Style USB A Receptacle (2)
Charge Current - Max 3.15A
Number of Cells 1
Approval Agency -
Battery Cell Size -
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 3.40" L x 2.14" W x 1.06" H (86.33mm x 54.36mm x 26.92mm)
Product Status Active
Weight 54.43 g
Voltage - Nominal 5V
Series V
Type USB In-Vehicle
Charge Time -
Battery Chemistry Mobile Devices
Power - Max -
Mfr Carling Technologies
Features LED Indicator, USB Pluggable
Package Tray
Voltage - Input 12 ~ 24VDC