Hogar / Diode Arrays / V10KM45DU-M3/I
minImg
V10KM45DU-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
V10KM45DU-M3/I
Paquete:
FlatPAK 5x6 (Dual)
Descripción:
RECTIFIER BARRIER SCHOTTKY FP5X6
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package FlatPAK 5x6 (Dual)
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 45 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 620 mV @ 5 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 45 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 5A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C