V10PWM60HM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
V10PWM60HM3/I
Paquete:
SlimDPAK
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 60V 10A SLIMDPAK
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 1580pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SlimDPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 400 µA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 610 mV @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 10A