Hogar / Rocker Switches / V15AS00B-AZC8F-100
minImg
V15AS00B-AZC8F-100
Carling Technologies
Producto No:
V15AS00B-AZC8F-100
Descripción:
SWITCH ROCKER
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking Master Light - High Beam, Vertical
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V)
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Circuit SPST
Mounting Type Panel Mount, Snap-In
Mechanical Life 100,000 Cycles
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series Contura® V
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V