Hogar / Rocker Switches / V15ASW0C-AZE00-0
minImg
V15ASW0C-AZE00-0
Carling Technologies
Producto No:
V15ASW0C-AZE00-0
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Locking
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V