Hogar / Rocker Switches / V15CB20B-G8C6D-100
minImg
V15CB20B-G8C6D-100
Carling Technologies
Producto No:
V15CB20B-G8C6D-100
Guía del usuario
Illumination Type, Color Neon, White
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking High Beam - Low Beam, Vertical
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Solder Lug
Actuator Type Convex (Reverse V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 15A (AC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 250 VAC
Series Contura® V
Switch Function On-Off
Voltage Rating - AC 125 V