Hogar / Rocker Switches / V1D1WNCB-AAC63-100
minImg
V1D1WNCB-AAC63-100
Carling Technologies
Producto No:
V1D1WNCB-AAC63-100
Guía del usuario
Illumination Type, Color LED, Amber/Red
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking Master Light - High Beam, Vertical
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Convex (Reverse V) - Illuminated
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 20A (DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) 12 VDC
Series Contura® V
Voltage Rating - DC 12 V