Hogar / Rocker Switches / V1D20W0B-CZE00-0
minImg
V1D20W0B-CZE00-0
Carling Technologies
Producto No:
V1D20W0B-CZE00-0
Guía del usuario
Illumination Type, Color -
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Actuator Marking No Marking
Ingress Protection IP66/IP68 - Dust Tight, Water Resistant, Waterproof
Termination Style Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type Locking
Panel Cutout Dimensions Rectangular - 36.83mm x 21.08mm
Current Rating (Amps) 20A (DC)
Product Status Active
Illumination Voltage (Nominal) -
Series Contura® V
Voltage Rating - DC 12 V