Hogar / Diode Arrays / V20DM120C-M3/I
minImg
V20DM120C-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
V20DM120C-M3/I
Paquete:
SMPD
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V SMPD
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SMPD
Current - Reverse Leakage @ Vr 600 µA @ 120 V
Series eSMP®, TMBS®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab) Variant
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 930 mV @ 10 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 10A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C