Hogar / Single Diodes / V35PWM153HM3/I
minImg
V35PWM153HM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
V35PWM153HM3/I
Paquete:
SlimDPAK
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 150V 35A SLIMDPAK
En stock : 4500
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F 1420pF @ 4V, 1MHz
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SlimDPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 200 µA @ 150 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.05 V @ 35 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 150 V
Package Tape & Reel (TR)
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C
Current - Average Rectified (Io) 35A