Hogar / Diode Arrays / V40PWM60CHM3/I
minImg
V40PWM60CHM3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
V40PWM60CHM3/I
Paquete:
SlimDPAK
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTT 60V SLIMDPAK
En stock : 4478
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package SlimDPAK
Current - Reverse Leakage @ Vr 1.4 mA @ 60 V
Series Automotive, AEC-Q101, eSMP®, TMBS®
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 720 mV @ 20 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 20A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 175°C