Hogar / Diode Arrays / V50100PW-M3/4W
minImg
V50100PW-M3/4W
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
V50100PW-M3/4W
Paquete:
TO-3PW
Descripción:
DIODE ARRAY SCHOTTKY 100V TO3PW
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Through Hole
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-3PW
Current - Reverse Leakage @ Vr 1 mA @ 100 V
Series TMBS®
Package / Case TO-3P-3 Full Pack
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 840 mV @ 25 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tube
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 25A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C