V6K100DU-M3/H
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
V6K100DU-M3/H
Paquete:
FlatPAK 5x6 (Dual)
Descripción:
RECTIFIER BARRIER SCHOTTKY FP5X6
En stock : 8978
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package FlatPAK 5x6 (Dual)
Current - Reverse Leakage @ Vr 350 µA @ 100 V
Series Automotive, AEC-Q101
Package / Case 8-PowerTDFN
Technology Schottky
Diode Configuration 2 Independent
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 690 mV @ 3 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 3A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C