V6WM100C-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
V6WM100C-M3/I
Paquete:
D-PAK (TO-252AA)
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 6A 100V DPAK
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Obsolete
Supplier Device Package D-PAK (TO-252AA)
Current - Reverse Leakage @ Vr 150 µA @ 100 V
Series TMBS®
Package / Case TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 740 mV @ 3 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 100 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 3A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C