V7AH-12F1800
Bel Power Solutions
Producto No:
V7AH-12F1800
Descripción:
DC DC CONVERTER 1.8V 21W
Guía del usuario
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 5.5V
Voltage - Output 1 1.8V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.70" L x 0.31" W x 0.65" H (17.8mm x 7.9mm x 16.5mm)
Product Status Obsolete
Current - Output (Max) 12A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 3V
Control Features -
Series V7AH
Power (Watts) 21 W
Type Non-Isolated PoL Module
Package / Case 5-SIP Module
Efficiency 87%