Hogar / Diode Arrays / VBT30L60C-M3/I
minImg
VBT30L60C-M3/I
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VBT30L60C-M3/I
Paquete:
TO-263AB
Descripción:
30A 60V TO-263 TRENCH SKY RECT
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 4 mA @ 60 V
Series TMBS®
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Technology Schottky
Diode Configuration 1 Pair Common Cathode
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 600 mV @ 15 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 60 V
Package Tape & Reel (TR)
Current - Average Rectified (Io) (per Diode) 15A
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C