VC0300500000G
Amphenol Anytek
Producto No:
VC0300500000G
Fabricante:
Amphenol Anytek
Descripción:
TERM BLOCK HDR 3POS 90DEG 7.62MM
En stock : 4337
Mínimo: 1 Múltiplos: 1
Qty
Precio unitario
Precio Ext
  • 1
Guía del usuario
Insulation Height 0.563" (14.30mm)
Contact Tail Length 0.197" (5.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic Resin
Header Orientation 90°, Right Angle
Material Flammability Rating UL94 V-0
Product Status Active
Contact Mating Finish Tin
Number of Levels 1
Current - UL 32 A
Screw Size -
Mfr Amphenol Anytek
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper Alloy
Features -
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 3
Number of Positions 3
Torque - Screw -
Termination Style Solder
Color Green
Wire Strip Length -
Mounting Type Through Hole
Current - IEC -
Series 07-762
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.300" (7.62mm)