VC1501500000G
Amphenol Anytek
Producto No:
VC1501500000G
Descripción:
TERM BLOCK HDR 15POS 7.62MM
Guía del usuario
Insulation Height 0.563" (14.30mm)
Contact Tail Length 0.197" (5.00mm)
Ingress Protection -
Housing Material Thermoplastic
Number of Levels 1
Current - UL 32 A
Plug Wire Entry -
Contact Material Copper
Features Mounting Flange
Wire Gauge or Range - mm² -
Wire Gauge or Range - AWG -
Operating Temperature -40°C ~ 115°C
Positions Per Level 15
Number of Positions 15
Current - IEC -
Series VC
Type Header, Blade Pins, Shrouded (4 Side)
Voltage - UL 300 V
Pitch 0.300" (7.62mm)