VEL36US150-UK-JA
XP Power
Producto No:
VEL36US150-UK-JA
Fabricante:
XP Power
Descripción:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 36W
Guía del usuario
Operating Temperature 0°C ~ 60°C
Polarization Positive Center
Input Type Fixed Blade
Applications ITE (Commercial)
Form Wall Mount (Class II)
Output Connector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 12.0mm
Approval Agency CB, CCC
Input Connector GB 1002
Size / Dimension 3.70" L x 1.38" W x 1.83" H (94.0mm x 35.0mm x 46.6mm)
Product Status Active
Weight 0.324 lb (146.96 g)
Current - Output (Max) 2.4A
Series VEL36 (36W)
Power (Watts) 36 W
No Load Power Consumption 75mW (Max)
Region Utilized United Kingdom
Cord Length 59" (1.50m)
Efficiency Level VI, CoC Tier 2
Voltage - Output 15V
Standard Number 62368-1
Mfr XP Power
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 264 VAC