Hogar / Single Diodes / VF30120SG-M3/4W
minImg
VF30120SG-M3/4W
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Producto No:
VF30120SG-M3/4W
Paquete:
ITO-220AB
Descripción:
DIODE SCHOTTKY 120V 30A ITO220AB
Guía del usuario
Speed Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Through Hole
Product Status Active
Supplier Device Package ITO-220AB
Current - Reverse Leakage @ Vr 500 µA @ 120 V
Series -
Package / Case TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Technology Schottky
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.28 V @ 30 A
Mfr Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 120 V
Package Tube
Operating Temperature - Junction -40°C ~ 150°C
Current - Average Rectified (Io) 30A