CUI Inc.
Producto No:
VFM40-S24-C1
Fabricante:
Paquete:
-
Lote:
-
Descripción:
AC/DC CONVERTER 24V 40W
Cantidad:
Entrega:

Pago:
Por favor envíe RFQ, responderemos inmediatamente.

| Operating Temperature | 0°C ~ 45°C (With Derating) |
| Applications | - |
| Voltage - Output 2 | - |
| Voltage - Output 3 | - |
| Voltage - Output 4 | - |
| Voltage - Isolation | 4.242 kV |
| Approval Agency | CE, cURus, FCC, TUV |
| Minimum Load Required | - |
| Voltage - Output 1 | - |
| Mounting Type | Chassis Mount |
| Size / Dimension | 4.00" L x 2.00" W x 1.20" H (101.6mm x 50.8mm x 30.5mm) |
| Product Status | Obsolete |
| Series | VFM40 (40W) |
| Power (Watts) | - |
| Type | Open Frame |
| Efficiency | - |
| Mfr | CUI Inc. |
| Features | Adjustable Output, Universal Input |
| Package | Bulk |
| Voltage - Input | 90 ~ 264 VAC, 120 ~ 370 VDC |