VG95234M-20A48SNJ
Amphenol Air LB
Producto No:
VG95234M-20A48SNJ
Fabricante:
Amphenol Air LB
Descripción:
VG95234 19C 19#15 SKT CABLE PLUG
Guía del usuario
Cable Opening -
Backshell Material, Plating -
Insert Material Neoprene
Ingress Protection IP67 - Dust Tight, Waterproof
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 22A
Shell Size, MIL -
Material Flammability Rating -
Product Status Active
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20A-48
Mfr Amphenol Air LB
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Female Sockets
Features Backshell
Contact Finish - Mating Silver
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C