VG95234M-20A9SNJ
Amphenol Air LB
Producto No:
VG95234M-20A9SNJ
Descripción:
VG95234 9C 9#25 SKT CABLE PLUG
Voltage Rating 50V
Contact Finish Thickness - Mating -
Current Rating (Amps) 41A
Shell Finish Olive Drab Cadmium
Shell Size - Insert 20A-9
Mfr Amphenol Air LB
Contact Material Copper Alloy
Connector Type Plug, Female Sockets
Primary Material Metal
Operating Temperature -55°C ~ 125°C